חודשון חודש אפריל 2018 מרתמי
חודשון אפריל 2018 - רתמי רפואה טבעית

פתח דבר: מאי־סדר לחירות

סדר פסח, כמעט תמיד אירוע שמקדש את המשפחה המורחבת, זכה אצלי השנה לסדר חדש. לראשונה בחיי, ארזתי מזוודה ומשפחה, והדרמנו אל עבר הנופים המדבריים. הרים של אדום וכתום וחום, ויופי שמעמיק את הנשימה.

יש לי לא מעט לספר על אותו סדר מיוחד, אבל מה שמעניין הוא שהחוויה הכי חזקה שנשארה חקוקה בראשי ובלבי היתה החופש. החירות. היא לא הודיעה ודפקה בדלת בנימוס ששמור לאליהו הנביא, אלא פרצה בדמות שיבושים שקרו אחד אחרי השני: תבנית ביצים שנשברה, כוסות שנשפכות, נפילות ומעידות קטנות (שהן הכי מרגיזות!), מגש שנופל מהידיים, ולבסוף תאונה אחת שהעציבה נורא (לכולנו שלום, לרכב פחות).

יחד עם חוסר הסינכרון הזה, מגיעה גם אשמה. קושיות כמו "מה קורה לי?" ו"למה זה קורה?" מטיילות בראש ולא מרפות – אבל הלילה הזה, משהו בי השתנה. חוויתי את האשמה, את חוסר הסינכרון, את התסכול – ועברתי דרכם. אחרי כל אלה, התחושה באופן מפתיע מאוד משחררת. בתוך תוכה הרגשתי הודיה ענקית למי שאני, למשפחה הגרעינית שלי ולזו שיצאתי ממנה, למתנות שקיבלתי בחיים האלו. שם התחיל החופש שלי, בלראות שאפשר להיות בהוויה של הדברים, ללא תיוגים, פשוט כמו שהם.

• • •

במהלך ימי החג והחוויות הנלוות, תפסו עיני את מילותיה של חמוטל שפיצר־גת, אותה הכרתי לפני כמה שנים. חמוטל היא פסיכותרפיסטית שמבססת את טיפוליה בגוף, בנפש וברוח. יש לה עיניים כחולות עמוקות וחשיבה נוגעת בנשמה. כך היא כותבת:

חמוטל שפיצר־גת // צילום: תהילה אור
חמוטל שפיצר־גת // צילום: תהילה אור

וביקשתי לצאת אל חירותי
להשתחרר מהמצרים שבניתי לי
ומהמדבריות בהם אני צועדת
במשך 40 שנה (כמעט)
ולהיות בת חורין.

והיכרתי בפרעה שיושב בראשי
ומרביץ בי את אמונתו
בעבודה קשה
מתוך לחץ, ללא נשימה
תחת שוט של ביקורת ואשמה.

ופגשתי את העבד הנרצע
המצוי בתאי גופי
חלש ועייף
כפוף קומה
קטן אמון ואמונה
שיש דרך שונה.

והבנתי ששניהם אינם שלי
שדרכם אינה דרכי
רק עברו אלי בשרשרת הדורות
דרך אבות ואמהות.

וידעתי שאינני רוצה להעבירם
לבנותיי ולבנותיהם
לבניהם ולבני בניהם…

והחלטתי שדי לי
ממירורים
מיד קשה
מעבודת פרך
מעינויים עצמיים
ומהלקאות.

וביקשתי למצוא בי משה
שינהיג אותי
ביד רכה ובעין טובה
ברכות וענווה
באמצעות עבודה
משמחת ומלהיבה.

ובראתי לי
מורשת חדשה
טובה ומיטיבה
מצמיחה ומרחיבה.

ויצאתי
מעבדות אל חירות.

חמוטל מלווה תהליכי עומק רגשיים באמצעות מיינדפולנס והתמקדות (focusing), ודרך ריפוי בין דורי – קונסטלציה משפחתית. תוכלו ליצור איתה קשר בטלפון 054-2577786 או בעמוד הפייסבוק https://www.facebook.com/focusingandhealing.

במבצע החודש: מרחק טבעי מהיתושות

המעלות עולות, ואיתן ההכרזה הרשמית על פתיחתה של עונת היתושות. כן כן, קולות המגבות הנחבטות אל הקירות מגיעים לחלוני בלילות – והבנתי שזה בדיוק הזמן להעניק חודש של קישטתושה במחיר מוזל. למי שעוד לא הכיר, מדובר בתערובת שמנים אתריים חזקים ומרחיקי יתושות, שמגיעה בכמה מרקמים (קרם, שמן, ספריי או שמן למבער), ובריכוזים שונים על פי הגיל. מוזמנים להתייעץ איתי מה הכי מתאים לכם מבין האופציות. עד לסוף אפריל, כל סידרת קישטתושה מוצעת ב־10 אחוזי הנחה.

בעמוד המוצר באתר תוכלו לבחור מבין המרקמים השונים את זה שמתאים לכם. אם לא תשנו דבר, לחיצה על "הוספה לסל" תצרף בקבוק ספריי אחד. תוכלו לבחור כל מוצר אחר, או לשלב כמה מהם. אפשר גם להזמין, כמו תמיד, באמצעות שליחת דואר אלקטרוני ל־mee@rotemee.com, או בשיחה / ווטסאפ ל־050-9604060.

לרכישת קישטתושה לחצו כאן.

שיר בשניים

jonz. איזה מתוקים. זוג, גבר ואישה ששרים בהרמוניה ובמלאכיות, שמזכירה את שנות השבעים היפות. תנו למוזיקה שלהם להתנגן וללוות אתכם בעבודה, בדרכים ובבית. הפעם צירפתי הקלטה מעט שונה של השיר, מתוך כתבה ב'כאן'. אני חושבת שזה ביצוע יפהפה לשיר.

הרצאת החודש: המסע אל הסליחה

מה בא אחרי טרגדיה? מחילה. את המסר החשוב הזה זכיתי להפנים אחרי שצפיתי בהרצאה הזו.

המרצים הם שניים, שהגורל הפגיש ביניהם: פלס פליקס ואזים קמיסה. נכדו של פליקס, בן 14 בלבד, ירה למוות בבנו של אזים, שהיה שליח פיצה. בעקבות המוות, אזים התחיל במסע שסופו בסליחה פנימה והחוצה. השניים מדברים על כך בגלוי, וההרצאה שלהם העלתה דמעות בעיניי. ממליצה בחום לקחת לעצמכם כמה דקות ולצפות בה, וגם לתאר לכם עולם, שבו הסליחה גדולה.

מאחלת לכם חופש אמיתי, יום יומי ופשוט,
חודש טוב,
מיכלי

 


כדי לקבל את החודשונים הבאים לתיבת הדואר, מלאו כאן את פרטיכם:

* חובה

שיתוף:

למעלה

X