חודשון חודש יוני 2018 מרתמי
רתמי רפואה טבעית

פתח דבר: איפה תהיו

היה היתה פעם אישה צעירה. קראו לה דוריס או שרה או קטי, מעולם לא ידעתי. היא הלכה ברחובות של סאניסייד, הצדפים כיסו את כפות רגליה באבק, והיא תמיד הלכה לבד.

היא לבשה בגדי גברים, הרבה לפני שהתחילו לייצר בגדי יוניסקס: חולצות פלנל בסתיו, ומעליהן ז'קט צבאי בחורף. חולצות טי לבנות בקיץ, ומכנסי חאקי. לא ג'ינס כחול, שהיה מקובל אצל נשים צעירות אחרי הלימודים או בשבתות, אלא מכנסי חאקי־בז'. מכנסי גברים.

בכל ערב בשקיעה היא הלכה את שלושת הבלוקים שבין ביתה לחנות של מר איסום. היא עברה ליד ביתי בצעדים ארוכים, זרועותיה מתנדנדות, קצב קבוע, לא איטי מידי, לא מהיר מידי. עיניה הסתכלו תמיד קדימה. מעולם לא פנתה אל האנשים שישבו על המרפסות, מעולם לא הנידה בראשה, מעולם לא אמרה "מה קורה?" היא תמיד הלכה ישר כמו לעבר מטרה, ותמיד הלכה לבד.

יום אחד שאלתי את הוריי מי היא, והם סגרו עליי. אמי, שתמיד לימדה אותי להיות נחמדה ("אם אין לך משהו טוב להגיד על מישהו, עדיף שלא תגידי כלום") נראתה נבוכה ואמרה לי "תתרחקי ממנה – היא מוזרה". לא הבנתי. מעולם לא שמעתי שקוראים למישהי מוזרה חוץ מברדיו ובטלוויזיה כשהצטופפנו מסביב למסך הקטן, מסביב לקופסא, וראינו עמוס ואנדי, או ג'ורג' ברנס וגרייסי אלן או הקשבנו לפיבר מקגי ומולי.

"מה זאת אומרת, מוזרה?"

פאט פרקר בעריכתן של יעל דקל, יעל לוי־חזן. במלאכת התרגום היתה שותפה גם חני כבדיאל.
את הקטע "מוזרה" תירגמה יעל דקל.

את יעל לוי־חזן הכרתי דרך עומרה, שהגיעה אלי יחד עם בטנה ההריונית, עוד שנייה ויולדת, כשלצידה מעיין קסום העיניים ומתוק הלחיים ויעל, גבוהה ומבוישת, מלאת אור.
לא הרבה זמן אחרי המפגש בינינו יעל נהרגה בתאונה, וליבי נקרע. משהו במפגש שלנו חיבר אותי למשפחה המדהימה הזו, כמו ידיעה עמוקה בבטן פנימה, שאנחנו מכירות עוד מזמנים רחוקים. משפחה. לא מזמן נפגשנו שוב ועומרה אחזה בידה את הספר הזה, שיעלי שלה תירגמה וערכה. באותו היום סיימתי לקרוא את כולו, והקטע שקראתם.ן הוא חלק מהסיפור החותם. בועט, מעלה שאלות ואינספור תהיות וחמלה אחת גדולה, שלכולנו יש מקום בעולם.

פרטים נוספים לגבי הספר – בהמשך.

קצת מוסיקה שממשיכה את רוח הסיפור: ניק דרייק – אם תעזבי אותי

 

שינוי פנים

בחודש החולף החודשון שלי לא נשלח, אף שנכתב, ואני מתנצלת על כך. הסיבה היא מתיחת פנים שאני עושה לאתר האינטרנט שלי, שתקל עליכם.ן בקבלת המידע וברכישה במחשבים ובמכשירים הניידים. בהזדמנות זו אני מבקשת לשמוע האם האתר המתהווה בצורתו החדשה נאה בעיניכם.ן וכיצד אפשר לשפר אותו. מודה ומעריכה כל הצעה והערה.

מבצע החודש: הכינו שיערכן לקיץ

הקיץ הגיע והחום מורגש היטב בכל שעות היממה. לשמש הקופחת, ואיתה הבריכות והמקלחות המרובות, השפעה על העור והשיער שלנו, שהופכים לעיתים תכופות יבשים. זו בדיוק הזמן לתת את הבמה לשיערך – המסכה הטבעית שלי לשיער. כל כולה חומרים טבעיים, והמפגש שלה עם השיער מחיה אותו ומעניק לו לחות ורוך.

בד בבד, שיערך מזינה גם את הקרקפת בחומרים שמגנים על השורשים – שמא יישברו או ייתלשו. כך, מהווה המסכה שלי תחליף טבעי לצורך בריכוך השיער ובהזנתו. המסיכה הטבעית לשיער מריחה מצוין ומגיעה בניחוחות הדריים/לבנדר/גרניום. תוכלו לציין את הריח החביב עליכם בעת ההזמנה ואכין אותה בהתאם.

מחירו של השיערך הוא 90 ש', אבל במהלך כל חודש יוני הוא יעמוד על 81 ש'.

לרכישה: https://rotemee.com/product/שיערך/

הרצאה אחת בחודש: נסכים שלא להספים

לא אסיים ללא הרצאה, שהחודש היא מצחיקה, לפחות עבור אלה שאוהבים הומור בריטי משובח 🙂

ג'יימס ויטץ' מתאר בכאב את "הסבל מאחורי 'הסר מהרשימה'". בהרצאה קצרצרה הוא מספר איך מתוך תסכול של קבלת הודעות בלתי נגמרות אל תיבת ההודעות האלקטרונית שלו, הוא הצליח לבדר, לא רק את עצמו. חמוד ממש.

סוף דבר: חודש הספר

את הספר "איפה תהיו", שבו פתחתי, אני ממליצה לרכוש ישירות ובמחיר מוזל דרך ההוצאה 'רעב'. שלחו הודעה פרטית בעמוד הפייסבוק של ההוצאה. לחילופין, תוכלו למצוא אותו באתר אינדיבוק.

 

שיהיה חודש טוב ונעים,
שימו עין ולב – בכבישים, ובכלל.
מיכלי

כדי לקבל את החודשונים הבאים לתיבת הדואר, מלאו כאן את פרטיכם:

שיתוף:

למעלה

X