חודשון דצמבר 2020 מרתמי
צילום: לירון אלמוג
נעמיד פני יתומים,
נחצה את הגדר,
נשכב בעשבים הלוחשים,
נישן ונתעורר,
נישן ונתעורר.
הבית צף על מים גועשים.
ואת המציאות נסגור מאחורי הדלת.
היא מחכה כי היא נמל והיא תהום,
ומתגנבת דרך הסדקים ממילא.
מחר נראה הכול לאור היום.


המילים של צרויה להב בביצוע של יהודית רביץ.

השיר הוקלט בשנת 1993, ומרגיש כאילו זה עתה יצא לאוויר העולם, במילותיו החדות אך המעודדות. השבוע נסגור את המציאות מעבר לדלת השנה החדשה, נתכנס בביתנו – ומחר (אולי מעט אחרי…) נתעורר – ובאור היום נראה הכול. אמן.

ואם תרצו 'טוויסט' קטן לקראת הסגר המתחיל היום, אהובי, יניב, הכין מאשאפ עם אחת הקלאסיקות של קולדפליי, שמתחברת, מוזיקלית, מילולית ורעיונית לרביץ וללהב. "Lights will Guide you home", שרים בשיר "Fix You". מוזמנים להאזין:

פתח דבר: 2020 – זמן לנשימה

עידן חדש כבר פה, לאלו המאמינים ולאלו שלא, התחושה הנישאת באוויר בתקופה האחרונה לא משאירה לנו מקום לספק. משהו חזק קורה כאן. העולם הטכנולוגי האט, והטבע האיץ, והוא ממשיך בתנופתו – מתרחב ופורש לאיטו כנפיים.

למרות שזה לא תמיד נוח שעוצרים אותך מללכת, יש משהו באירועים של השנה שעוד שנייה מסתיימת, אשר נותנים לכולנו גם זמן – ומקום למחשבה – להרהור ולסקרנות טבעית. הטבע משתקם – אז למה שאנחנו לא?

אם יש פחות זיהום אוויר, יש בטוח יותר אוויר לנשימה. מלאו מלוא הריאות, ותנו לו להתפשט בגופכם.

השדות של כוכב יאיר, השבוע

בצעדים איטיים ומדודים, 'רתמי' שלי צומח וגדל, מתפרש לעוד ועוד מקומות, כמו השיח, ויחד עם זה מגיעים גם אי אלו שינויים. המוצרים נראים מעט אחרת (אך הרכבם זהה, כמובן), האתר עובר שינויי עיצוב – וגם חלק מהמחירים משתנים. אני כל הזמן מנסה לחדש ולהשתפר כדי שגם הקנייה תהיה פשוטה יותר ונגישה, וגם כדי שאפשר יהיה להמשיך ולהתקיים לאור עליות מחירי חומרי הגלם בעולם, שמהם אני רוקחת.

זו הזדמנות בשבילי להגיד תודה לכל מי שכותב לי. גם המילים הטובות וגם הצעות הייעול – אתם עוזרים לי להישאר על המסלול – ולהמשיך להישיר מבט קדימה. תודה על הכול!

מבצע החודש: רעננו את המסכה שלכם

אחד האתגרים הגדולים של התקופה הוא השהות הממושכת עם המסכה על הפנים. המוצר החדש, שאני מציעה היום, בא מתוך הצורך שצמח מתוכה.

בעודנו נושמים בתוך המסכה, אנחנו אמנם שומרים על גופנו מפני נגיפים, אולם נשימת הסביבה הסטרילית מקשה על מערכת החיסון לעשות את עבודתה. כן, כיצורים חברתיים, החשיפה לחיידקים של הסובבים אותנו הכרחית לקיום מערכת תקינה (לאלו מאיתנו שחיים חיים בריאים באופן יחסי). כמו כן, נוצר הצורך ברענון המסכה וריחה מעת לעת.

לכן, אני מציעה היום תרסיס מיוחד וטבעי, העונה על כל הצרכים האלה גם יחד. התרסיס, עם השם 'נשימה – תרסיס רענון וחיסון למסכה', מכיל שמנים אתריים אנטי־ויראליים לרענון, לחיזוק מערכת החיסון ולחיטוי. מרססים את המסיכה לפני העטייה ונותנים לאידוי הפנימי לעשות את העבודה.

התרסיס מתאים למסכות חד־פעמיות ורב־פעמיות, וכדאי לשמור אותו בתיק, כל עוד שהמסכות נמצאות שם. בחודש הקרוב אני מציעה את התרסיס ב־35 ש' לבקבוקון של 50 מ"ל (במקום 50 ש').

נשימה

בהזדמנות הזו אני רוצה להזכיר את ערכות הפורטה המוזלות לחיסון ולטיפול במיני הווירוסים בתקופה המשוגעת הזו. כל הפרטים נמצאים כאן.

ההמלצות: יוגה בריקוד, תלתלים בציור, ומציאות מחוייכת

שני מתרגלי האקרו־יוגה שבסרטון חברו לריקוד מרהיב של יכולות תנועה, כוח ואמון. הריקוד נולד אחרי שהשניים צפו ביחד בהקלטה של תרגול משותף באחד מהמפגשים שלהם וראו כמה יפה הזרימה וכמה שהיא ריקוד בפני עצמה. התוצאה: סרטון מהמם ביופיו. תהנו!

צילום מסך: מתוך פייסבוק

למתולתלות ולמתולתלים שבינינו: ציורי קיר מבית ארז טוביאנה, ומהם נשפכים שובבות ויופי. הציורים נמצאים בגן חרוזים שברמת גן.

ולאלה מכם שיש להם נטפליקס, אני ממליצה בחום על המופע 'Nanette' של חנה גדסבי. מדובר במופע קומדיה, שהוא לא באמת קומדיה. חנה גדלה בסביבה נוצרית שמרנית. בתוך הסביבה שבה היא חיה וגדלה, הערכים שספגה הביאו אותה לשנאה עצמית. היא מדברת על דימוי עצמי והתחזקות מתוך המקומות הכי נמוכים. והכל – בהומור משובח בהחלט.

חנוכה כבר מרגיש זיכרון רחוק, ועדיין – אני מאחלת לכולנו שנתמלא באור, כל אחד באורו וביחד משל כולם.

שנה אזרחית טובה ומוצלחת,
שנראה הכול לאור היום.

מיכל

כדי לקבל את החודשונים הבאים לתיבת הדואר, מלאו כאן את פרטיכם:

שיתוף:

TOP