חודשון נובמבר 2018 מרתמי
חודשון נובמבר 2018 - רתמי רפואה טבעית

לפני הכל – שימו לכם ברקע. אלכס דה־גרסי עם 'Turning Turning Back'. קסום.

פתח דבר: חלום רטוב

בערך בגיל 6 חלמתי חלום. חלום שבו מימשתי לראשונה את אהבתי למים. בחלום, אני מתעוררת לתוך עולם שכולו מים, נראה בדיוק כמו עולמנו, כשהמים מקיפים אותנו, הם האוויר לנשימה – ואני נושמת, במלוא ריאותיי – מים. וחיוך על שפתיי.

כך, אני קמה ממיטתי ומתחילה לשחות בחלל החדר, יוצאת מחלוני וחותרת מעלה מעלה, מעל הבתים ומעל השדרה כמעוף ציפור. הבתים מתרחקים וקטנים, ואני חופשייה.

תחושת המים הזו מבליחה לרגעים במהלך חיי. בהשתקפות עיניים טובות אשר נישאות אליי, בהליכה סתמית ובמשב רוח הים. החודש הזה, על שקיעותיו המטריפות, עבר לו ביעף. יחד עם העומס הוא הותיר בליבי את התחושה הזו של המים, של תנועה ותזוזה, של התנגדות נעימה, שהיא בעצם החזקה. תמיכה.

מבצע החודש: כחול – ולא יבש

Blue - השמן הכחולבין חם לקר, בין גשם לשמש, נראה שעונת המעבר השפיעה עלינו, אולי יותר מתמיד. ההתקררות מורגשת בכל נשימה, היובש החזק הגיע לעור ולשפתיים וממש חרך אותם. לכן, החודש אני מציעה במבצע מרווה במיוחד את 'Blue' – השמן הכחול. הוא מגיע במרקם משחתי ומבוסס על שמנים צמחיים משקמים ועשירים במיוחד, כמו חמאת שיאה, ויטמין E, נר הלילה וקלנדולה.

הוא מועשר גם בשמנים אתריים, אשר יודעים לרכך ולווסת לחות ומריחים נהדר. בראש הרשימה הזו נמצא הקמומיל הכחול – שהוא זה שאחראי על הצבע המיוחד של שמן זה, יחד עם גרניום, לימון ולבנדר.

השמן הכחול שלי מתאים לכל גיל ולכל איבר – מלחיים אדומות, דרך שפתיים סדוקות, כפות רגליים חרוצות ועד מרפקים מחוספסים. בעונה הזו אני ממליצה עליו בחום, ומזמינה אתכן.ם לנסות אותו במחיר מוזל של 72 ש' במקום 80 ש' – עד לסוף נובמבר.

לחצו כאן לרכישת השמן הכחול במחיר המבצע.

הרצאת החודש: שמעו סיפור

כולנו אוהבים להקשיב לסיפורים ולעיתים קרובות מזדהים עם המספרים. סיסונקה מאימנג שיתפה את הצופים בצד האחר של המשוואה הזו – המקום שבו הסיפורים לאו דווקא הופכים את העולם לטוב יותר.

מה קורה כשהסיפור לא מוצא חן בעינינו? כשאנחנו לא מזדהים עם מספר הסיפור? כשאין לנו שום תחושה מוסרית וערכית למישהו שאנחנו לא מתחברים אליו, או מבינים מאיפה הוא הגיע? לפעמים, המסרים שאנחנו הכי לא רוצים לשמוע, שלא נעים לנו לשמוע אותם – הם אלה שהכי צריכים להישמע באוזנינו.

אחת ההרצאות החשובות שראיתי. מקווה שסוקרנתם ושתיכנסו לראותה גם.

 

טוב שמן טוב

נושא חשוב נוסף שאני מרגישה צורך לכתוב עליו, בעקבות שיחות עם כמה לקוחות, הוא איכותם של השמנים האתריים.

רבים מכם שואלים אותי – מה דעתי על חברה כזו או אחרת שמוכרת שמנים כאלה. התשובה הקצרה היא שאי אפשר לדעת. אחד הדברים הטובים ביותר שאוכל לומר הם שאם השמן עושה את העבודה שהוא אמור לעשות – סימן שהוא איכותי.

אם ניקח לדוגמא את הלבנדר, שמן אתרי נפוץ: ריחו מוכר לכל דורש, ומגיע ממולקולת הריח שלו ('לבנדין'). היא לכשעצמה מריחה להפליא – רק שאותה מולקולה לא יודעת לאחות ולרפא כפי שאנחנו מצפים מהשמן האתרי השלם שיעשה. לכן, גם אם הניחוח של אותו שמן יריח לנו דומה, לא בטוח בכלל שיעשה את אותה העבודה.

אפשר לקרוא יותר על הנושא במאמר הבא.

מערכה אחרונה

לפני סיום החודשון הזה, אני מבקשת להמליץ לכן.ם על מופע המחול המעולה של רועי אסף, 'שתי מערכות לעיוור'. ב'הארץ' היטיבו להגדיר את המופע הזה תחת הכותרת 'ואני חשבתי בכלל על משהו אחר', ואחרי שצפיתי בפלא הזה במהלך החודש החולף הבנתי היטב למה.

על הבמה מוצגות שתי מערכות: תחילה ריקוד, ללא מילים – ואז ריקוד וקריינות. האמנות שבפרשנות הנלווית במערכה השנייה שופכת הרבה אור על המופע ובעיקר מאירה חלקים של 'עיוורות'. התוצאה: מופע פנטסטי, מעניין, מצחיק, מרגש. לי זה עבר מהר מאוד ובעיקר נשארתי עם תשוקה למערכה נוספת.

כאן תוכלו לראות מעט מהמופע, ובקישור הזה תוכלו לקרוא עוד עליו.

עד כאן להחודש, מאחלת לנו חורף סוער, סוחף ומרגש,
וכמובן – בריא וחם בלב ובנפש.

מיכלי

כדי לקבל את החודשונים הבאים לתיבת הדואר, מלאו כאן את פרטיכם:

שיתוף:

למעלה