חודשון חודש ספטמבר מרתמי
Winter Oil - רתמי רפואה טבעית

בסוף הקיץ

אח, רגעים אחרונים של חודש אוגוסט הולכים ונעלמים, והשמש זורחת מעל חודש ספטמבר. מדללת במקצת את הכבדות של שיא הקיץ, החום והלחות, וכמובן גם את החופשה הארוכה כל כך, שמוציאה כל אדם, ללא קשר לילדים, משיגרה.

זו היתה פחות או יותר הפעם הראשונה שבה חוויתי כך את החודש הזה על כל גווניו. והנה, ספטמבר כבר כאן, שולח ילדים נרגשים עם תיקים קטנים וגדולים, מחזיר את הפקקים (במקרים שבהם הם נעלמו) ומרגיע את המטוסים.

גם אני נרגשת לחזור לשגרה ולעשייה שלי, בשמנים, בתמציות, בבקבוקונים וגם בטיפולים. אני חווה שוב את הקיצוניות הזו – של חופש שמבקש לו גבולות וגבולות שמבקשים חופש – וזה שם המשחק, שיווי המשקל הדינמי (הומאוסטאזיס) שמתרחש פיזיולוגית בגוף שלנו, נע בפלוס ובמינוס, בולם ומשחרר כדי למצוא תמיד את נקודת האיזון – אבל רק כדי לאבדה ולחפשה שוב.

החודש יש באמתחתי כמה הודעות. אשמח אם תמשיכו לקרוא הלאה ולשמוע מה חדש – אך לפני הכל, נתחיל חודש חדש עם מבצע חדש.

הכינו את הארון לחורף

Winter Oilבעקבות ההצלחה (המסחררת, יש לומר) של הסינרג'י המוכר והאהוב, ניתנת לכם ההזדמנות להשלים את המלאי לעונה הקרה עם בן זוגו האולטימטיבי – הווינטר אויל (Winter Oil). תערובת השמנים הנהדרת שאני רוקחת מגיעה בריכוז מוכן למריחה על בית החזה והגב, ומטפלת בעיקר במחלות מערכת הנשימה. הווינטר אויל גם מחזק את מערכת החיסון בשלושה מקטעי גיל, ומתאים במיוחד לעונת המעבר שכבר אוטוטו כאן.

את הבייבי ווינטר, המותאם לגילי חודשיים עד שלוש שנים, תוכלו לרכוש ב־70 ש' במקום 75 ש'. הגרסה הצעירה של הווינטר אויל לגילי 6-3 תעלה 75 ש' במקום 80 ש', וזו המיועדת למבוגרים מגיל 7 ועד עולם, תימכר עד לסוף החודש ב־80 ש' במקום 85 ש'.

תוכלו להזמין כאן מהעמוד הזה, בשיחה או בהודעת ווטסאפ ל־050-9604060 או בהודעת דואר אלקטרוני.

על אוסטיאופתיה כבר שמעתם?

למי שעדיין לא הכיר אותי מתחום הטיפול, הנה כמה מילים על מה שאני עושה בחיים. לצד הארומתרפיה, אני גם מטפלת גם בשיטה אוסטיאופתית, וכן עושה טיפולים במים. טיפולי האוסטיאופתיה הם אמנות של הקשבה, מגע, ורפואה. הם מסייעים בטיפול בכאבים, עושים פלאים לגוף ולא פעם גם לנפש. תוכלו לקרוא עוד על כך באתר שלי.

בהקשר הטיפולי, שממלא אף הוא את עולמי, אני מבקשת לספר לכם על שיתוף פעולה מרגש עם אפרת אברמסון, מרפאה ומדקרת ברפואה סינית. החל מחודש זה אטפל בקליניקה המתוקה להפליא שלה בגבעתיים (נוסף על הטיפולים בקליניקה שלי במודיעין). הטיפולים בגבעתיים כרגע יתקיימו בימי שני. תוכלו לשלוח אלי מייל או לטלפן אל הנייד האישי שלי 052-8738937, ואשמח לקבוע לנו מפגש.

ניפגש במרחב?

מיכל מורוזובסקי במרחב

איזה חודש מעניין! לצד ההתחלות החדשות שעליהן כתבתי, הנה עוד דבר מרגש שקורה בחיי. ב־17 בספטמבר אקיים הרצאה על ארומתרפיה עבור תינוקות. אם אתן אמהות לאחר לידה, אני בטוחה שתהיה לנו שיחה מעניינת אם תוכלו להגיע. את המפגשים לאמהות מארגנות טל וגל המהממות במרחב בנטף.

טל היא מרפאה בעיסוק וגל עובדת סוציאלית. השתיים כבר קיימו סדרת מפגשים ראשונה שהיתה מוצלחת, ועכשיו הן יוצאות לסבב ב'. "עלה בנו הרצון ליצור ביחד מרחב בטוח, אינטימי, פורה ומשתף לאמהות לאחר לידה", הן מספרות, "בנוסף, רצינו לתת את ההזדמנות והבמה לנשים מקצועיות (חלקן בתחילת דרכן) לחלוק מהידע שלהן. ליצור מעגל שלם ובטוח שבו נשים יתרמו ויתרמו, יעניקו ויקבלו, ישמיעו ויושמעו".

טל וגל מספרות ש"אמהות לאחר לידה עלולות לחוש לעתים בדידות, לעתים חוסר אונים, לעתים מוצפות בידע, לחץ, חרדה, חשש… תקוותנו היא להאיר את המקומות האלה, ליצור מרחב בטוח, מרגיע, מפרגן שמעניק ידע והבנה על התהליכים שעוברים על התינוק והתהליכים האישיים שעוברת האם בעצמה".

הסדנאות מתרחשות בכל יום ראשון בשעה 10 בבוקר ב"מרחב נטף מקום לתנועה" – מקום מלא אור, נוף ואווירה מיוחדת. מאיך שזה היה נראה מהצד, זהו מרחב מקסים שמאפשר גם לאמהות לפטפט, לתינוקות למלמל וכמובן לכולנו ללמוד דברים חדשים ומעניינים.

עדיין יש מקומות להצטרף למפגשים בודדים או לסדנה שלמה. מקווה שנתראה שם.

לפרטים:

צלקות הן גם תקווה

כבר קראתם עליה כאן בחודשון: שירלי קירשנבוים. האישה והתלתל. הפעם, אני ממליצה מקרב לבי על סדנה שתתקיים באירלנד, בנושא שנוגע לי מאד. צלקות. אצלי בקליניקה הן מקבלות מקום של כבוד, וכך גם בסדנה של שירלי.

זה ההסבר של שירלי ושל שותפתה לדרך, נגה אשד: "צלקת היא מקום בגוף שהתאים הקיימים בו אבדו תקווה. הם לא מאמינים שהם יכולים לנשום. להתחדש. להשתנות – וכך גם אנו כשאנו נושאים את הצלקות שלנו על כפיים. או מתעלמים מהן. או כועסים עליהן. לכולנו צלקות. ועכשיו זה הזמן לשחרר".

המסע "צלקות לך ליופי", הוא מסע של עונג וריפוי באירלנד הקסומה. שירלי ונגה יקיימו את הסדנה המיוחדת בין 12 ל־18 בספטמבר, ועדיין אפשר לתכנן ולטוס.

פרטים נוספים על אודות הסדנה תוכלו למצוא כאן.

סוף דבר

ולמי שנשאר לקרוא עד לכאן, תודה. מוזמנים לכתוב בחזרה, אני אוהבת לקרוא את התגובות שלכן ושלכם. מבטיחה לחזור בחודש הבא עם קצת מוסיקה והרצאה טובה.
מאחלת שתמצאו את נקודת האיזון שלכם, או לפחות את הנקודה שהכי קרובה אליה 🙂

חודש טוב,
מיכל

 


כדי לקבל את החודשונים הבאים לתיבת הדואר, מלאו כאן את פרטיכם:

* חובה

שיתוף:

למעלה

X