חודשון חודש אוקטובר מרתמי
ראש השנה בים. רתמי רפואה טבעית

ראש (נקי) השנה

את תחילת השנה העברית חגגנו יחד עם המשפחה המורחבת בכפר נופש סמוך לנתניה. במרחק של כמה דקות צעידה מההמולה האופיינית לכפרי נופש, ניצב מולנו חוף הים. הוא היה שקט, הגלים רחשו ולחשו כמזמינים יותר מתמיד, והחול ליטף את כפות הרגליים שלי.

זה היה הרגע שבו הרגשתי שחיברתי את הכבל שלי ושאני מטעינה, מתמלאת. מהלב, דרך הידיים ועד לקודקוד ראשי – אוויר ואווירה של מנוחה אמיתית, שהיו בשבילי בדיוק מה שהייתי צריכה.

בכל אחד מימי החג הארוכים, עת ירדנו אל הים, התמסרתי לטבע. הצלחתי לראות איך בנותיי, שיר ושקד, מרגישות בקלות חופשיות, רגועות, שמחות. סירבתי לעזוב עד שהשמש נעלמה והקור של לילות סוף ספטמבר הכריע. וציפיתי למפגש הבא.

שם, על הים, חשבתי על הילדה הפנימית, זו שהולכת איתי מיומי הראשון בעולם הזה. לעתים רצה לפני, לפעמים מחזיקה את ידי ואנחנו צועדות יחדיו בתיאום – ויש רגעים שבהם היא מושכת לי בחולצה ומחזיקה חזק. כמה מעט שהיא צריכה, פשוט שיראו אותה.

כולנו רוצים שיראו אותנו.
שיראו מי אני ומה אני רוצה, באמת.

אז פיניתי מקום בכיסא לצידי, ניקיתי אותו קלות מהחול, ונתתי לה לשבת קרוב, לנשום ולהריח את הים, למלא מלוא ריאותיה וריאותיי – וזה הרגיש חופשי. רגוע. שלם. אחר כך דיברנו קצת, וסיפרתי לה איפה אני ומה אני עושה היום. הילדה שבי הסתכלה עלי פעורת פה. וכך, ישבנו שתינו, מתרגשות, ונושמות את הים.

מבצע החודש

תמצית האם פרופוליס, שעבורי היא ה-תמצית בה"א הידיעה, מומלצת מאוד עכשיו, ובכלל. היא פוטנטית (מרוכזת) בטירוף, שומרת על מערכת חיסון חזקה, ומטפלת במהירות וביעילות בכל מחלה שלא תצוץ.

עד לסוף החודש הזה היא נמכרת ב־92 ש' במקום 100 ש'. וזה, בתמצית, כל מה שצריך לדעת.

לפרטים נוספים ולרכישת התמצית לחצו כאן.

הרצאה אחת בחודש

התגעגעתי! אז באתי. והפעם – איך מגדלים ילדות אמיצות? קרוליין פאול, גם סופרת, גם לוחמת אש, ובעיקר מרתקת בדיבורה. מההרצאה הזו למדתי הרבה, ואני ממליצה עליה לכל הורה שקורא אותי.

פסקול החודש

והפעם לא שיר, אלא עולם שלם של מוזיקה, ספינה שמנווט אותה קפטן שראוי לכל תשומת הלב. שמו בועז כהן, והוא עיתונאי ועורך מוזיקה כבר שנים רבות. הוא היה מהחביבים עליי ברדיו 88, ולאחר מתיחת הפנים שעברה התחנה בחודש מאי, זז לכיוון התדר 99FM. אמנם לא יוצא לי לשמוע אותו בשידור החי, אבל בשעות שבהן אני רוקחת ואורזת את המוצרים, הוא שם איתי, מנגן ומנעים את יומי.

גם אתם תוכלו לשמוע אותו באפליקציה הנוחה והחינמית של הרדיו, והעיקר: ללא הפרסומות. מביאה לכם כאן את התוכנית האחרונה שלו מ־2 באוקטובר, שזהו גם התאריך שבו התחתנתי לפני 6 שנים עם האהוב שלצידי, משובחת ביותר!

טיול אל הנפש

מתוך האתר של רותי זיו

בפינה שבה אני שמחה להפגיש אתכם עם אנשים יקרים שכותבים, מחכה לכם הפעם רותי זיו. את רות פגשתי בלימודי ארומתרפיה. אישה לא פחות ממהממת פלוס פלוס. רותי תציג עצמה, ואז תכתוב על איך 'להצמיח משפחות'. אני ממליצה בחום רב לצאת עמה לטיול ולחוות משפחתיות כזו, יחד אתה.

שלום. אני רותי, מדריכת טיולים, ארומתרפיסטית, מלמדת תנועה בשיטה של אינטליגנציה תנועתית ואמא לשלושה. מקיימת סדנאות של צמחי מרפא, טבע ויצירתיות בכל מקום בו יש צל.

אהבתי לטבע ולסביבה הביאו אותי פעם מאוד רחוק (יבשות רחוקות). היום אהבתי לטבע ולסביבה משאירה אותי קרוב. יש איזו משיכה להיות אדם ממוקד שמטרותיו והליכתו ברורים, ואני – יותר בשוטטות, לאן שהלב וכוחות הרצון לוקחים אותי. פרפר מוזן אהבה, שעובר מדבר לדבר ואינו מחסיר אהבה מאיש. סקרנות מניעה ומובילה אותי.

אז, מה יש בו בטיול שמצמיח משפחות?

משפחה היא תהליך של בניה. מתחיל בחשיבה ומקבל צורה בעשיה. הקמת משפחה ותהליך בניית הכוח שלה הוא תהליך ארוך מאוד. בטיולי המשפחות בשבת אני מאפשרת למשפחות לטייל, לבנות את הכוח שלהן. הכוח הוא העשייה המשותפת – וככל שיש יותר עשייה משפחתית משותפת הכוח עולה.

יש המון סוגים של עשייה משותפת משפחתית: חשוב לי שבמשפחה שלי כולם ירגישו שהם חלק ושיש מקום לכולם. להיות בהתפתחות מתמדת. להכין אותם להתנסויות מורכבות בעולם. שיהיו עצמאיים ושתהיה להם תחושה שהם מסוגלים – וכמובן, מנת הבית: אהבה ללא תנאי, המוגשת רוב הזמן.

"מַרְאֶה חַדֵּשׁ לַחֲלוּטִין הוּא מַקּוֹר לְאֹשֶׁר גְּדוֹל… טִיּוּל שֶׁל שָׁעָתָּיִים שְׁלוֹשׁ נוֹשֵׂא אוֹתִי לִמְחוֹזוֹת חֲדָשִׁים" (הנרי דייויד תורו מתוך ספרו "הטיול").

בטיולי המשפחות שאני מדריכה אני מאפשרת למשפחה לבנות את הכוח שלה בטיולים. לבנות את הזיכרון המשפחתי, לקחת את הרגעים של הביחד ולתת בהם משמעות של מקום ומרחב. הרבה פעמים אני שומעת את המשפט "כשאנו מטיילים לבד הרבה פעמים הוא נשבר באמצע ואני צריכה להרים אותו על הידיים, ובטיולים שלך הוא הולך נהדר". זו לא אני, זו הקבוצה שמרימה את האנרגיה והאפשרות שלו ליהנות מהטיול על הרגליים שלו.

"פַּעַם טִפַּסְתִּי עַל עֵץ וְיָצָאתִי נִשְׂכָּר, גִּלִּיתָ בָּאֹפֶק הֵרִים חֲדָשִׁים שֶׁלֹּא רָאִיתִי מֵעוֹדִי, עוֹד וָעוֹד מֵהָאֶרֶץ וְהַשָּׁמַיִם" (הנרי דויד תורו מתוך הספר "הטיול").

תפקידים בטיול עוזרים מאוד לתת תחושה אמיתית של ערך. הילדים מקבלים על עצמם מגיל 6 לערך לסחוב בעצמם תיק קטן עם המים שלהם – אחריות אישית נבנית תוך כדי תנועה.

ילד שחווה שוב ושוב תהליך של הצלחה בטיול. של השלמת משימה או חלק ממנה בטיפוס על הר או בירידה בסדרת מפלים. היכרות עם מגבלות הכוח שלו ושל הוריו, מתיחה הדרגתית של היכולות ובנית אמון ביכולות האישיות – זו המשימה שלי, בענווה, בהקשבה ובהתאמה לצרכים של המשפחות שמגיעות לטייל.

וגם אתם – צאו לטייל.

סוף וגם התחלה

עד כאן לחודש זה,
שיהיה חג שמח ושנה נפלאה.
קומו ולכו לים, לספוג את רסיסי סוף העונה.

שלכם באהבה,
מיכל

 


כדי לקבל את החודשונים הבאים לתיבת הדואר, מלאו כאן את פרטיכם:

* חובה

שיתוף:

למעלה

X